Yüksek Seçim Kurulu’nun, seçimlerin yenilenmesine karar verdiği; Kayseri’nin Pınarbaşı, Şanlıurfa’nın Hilvan, Aksaray’ın Güzelyurt ilçeleri ile Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Güneykaya, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran, Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar ve Aksaray’a bağlı Sağlık beldelerinde seçmenler, belediye başkanlarını belirlemek için bugün sandık başına gidiyor.
Related Posts
Muhsin Yılmaz, Yeşilyurt Belediye Başkanı olarak mazbatasını aldı
MHP’den Yeşilyurt Belediye Başkanı seçilen Muhsin Yılmaz, İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı. Yılmaz, belediye binası önünde düzenlenen törende hemşehrilerine teşekkür etti ve gelecek dönemde de hizmet etmeye devam edeceğini belirtti. Törenin ardından dua edildi ve kurban kesildi.
Barzani adayı kaybetti
Batman’da sandıkların % 60’ı açıldı. Belediye Başkanlığına bağımsız aday olan Muazzez Baktaş 157 oyla %0,15 oranına ulaştı. Baktaş, Barzani hareketine yakınlığıyla biliniyor.
Ege Üniversitesi yeşil alan miktarını artırmayı sürdürüyor
Yeşil ve sürdürülebilir kampüs çalışmaları ile dikkat çeken ve bu konuda dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Ege Üniversitesinde kampüs alanlarının daha etkin ve verimli kullanılmasına yönelik yeşillendirme ve peyzaj çalışmaları devam ediyor.